ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

LIII

Скликання:

VII

Статус:

За основу і в цілому

Дата реєстрації:

26.06.2020

Дата прийняття:

26.06.2020 11:24:00

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  15
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  0
 • Відсутні
  12

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ

ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ДРУК РІШЕННЯ ПЕРЕГЛЯНУТИ ТЕКСТ ПРОЄКТУ

Про встановлення туристичного податку


СОКАЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
LIII сесія VIІ скликання
РІШЕННЯ
        
26.06.2020    м. Сокаль     №920
        
Про встановлення туристичного збору
на території м. Сокаль 
         
Керуючись статтями 143, 144 Конституції України та відповідно до пункту 8.3 статті 8, статті 10, пунктів 12.3, 12.4 і 12.5 статті 12, статей 268  Податкового Кодексу України зі змінами та доповненнями,п.24 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та з метою зміцнення матеріальної і фінансової бази місцевого самоврядування, сприяння соціально-економічного розвитку територіальної громади м. Сокаль, міська рада
ВИРІШИЛА:
 
1. Встановити на території міста Сокаль з 1 січня 2021 року  туристичний збір. 

2. Затвердити Положення про туристичний збір (додаток 1).

3.Оприлюднити дане рішення на офіційному веб-сайті Сокальської міської ради. 

4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з  питань економіки та бюджету. 
Міський голова                                                                                          Вадим КОНДРАТЮК

Додаток 1
до рішення Сокальської міської ради
від 26.06.2020р. №920
 

ПОЛОЖЕННЯ

про туристичний збір.
Розділ 1. Платники збору
1.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.
1.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:
а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, місті Сокаль, радою якого встановлено такий збір;
б) особи, які прибули у відрядження;
в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);
г) ветерани війни;
ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я;
е) діти віком до 18 років;
 
є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.
Розділ 2. Ставка збору
2.1. «Ставка туристичного збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених  підпунктом 268.3.1 пункту 268.3 статті 268 Податкового кодексу України, у розмірі 0,5 відсотка для внутрішнього туризму та 5 відсотків для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.»
Розділ 3. База справляння збору
3.1. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених розділом 4 даного Порядку.
 
Розділ 4. Місця проживання та податкові агенти
4.1. Встановити, що тимчасове розміщення на території Сокальської міської  ради може здійснюватися з у таких місцях проживання (ночівлі )
а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;
б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).
4.2.Визначити, що   справляння туристичного збору на території міської ради здійснюватися такими податковими агентами:
а)юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 Податкового кодексу, фізичними особами – підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 4.1. даного Порядку;
б)квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом “б” підпункту 268.5.1 пункту 268.5 Податкового кодексу, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
4.3. Облік осіб, визначених   в розділі 1  даного  Порядку, ведеться податковими агентами туристичного збору окремо за кожною категорією.
4.4.Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування.
 
Розділ 5. Особливості справляння збору
5.1. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.
Розділ 6. Порядок сплати збору
6.1. Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.
6.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.
6.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.
 
Розділ 7. Відповідальність
Суб'єкти підприємницької діяльності, на яких покладатимуться обов'язки по справлянню збору, несуть відповідальність за неподання, несвоєчасне подання розрахунку до органу держаної податкової служби, правильність обчислення, повноту та своєчасність сплати збору до бюджету у відповідності до Податкового кодексу України.
 
Розділ 8. Контроль
Контроль за своєчасністю подання розрахунку та сплатою збору, правильність його обчислення, повноту і своєчасність сплати до бюджету здійснює Сокальське  відділення Червоноградської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області.
 
 
 
Секретар ради                                  Ігор СИДОР